Krohvimine

Krohvimine

Krohvimine tundub esialgu nagu lihtne töö – muudkui pane aga segu seinale ja hiljem lihvi maha, mis seal nii keerulist on. Küll aga eelneb krohvimise protsessile vägagi mahukas eeltöö, mis hõlmab endas sobiva materjali valikut, aluspinna põhjalikku ettevalmistust ja oskuslikke töövõtteid. Seinte krohviga viimistlemisel kehtivad teatud põhitõed, mida tuleb järgida, et tulemus oleks kvaliteetne ning kauakestev. Krohv vajab väga põhjalikku eeltööd: aluspind peab olema puhas ja tasane ning kasutatav krohvisegu peab sobituma konkreetse aluspinnaga. Mõned segud, mis on rohkem kasutusel, on näiteks lubikrohv, savikrohv, kipskrohv, tsementkrohv ja dekoratiivkrohv. Samuti on välitööde ja dekoratiivkrohvi puhul tungivalt soovituslik kasutusele võtta armeerimisvõrk. Alltoodud reegleid järgides väldid hiljem krohvitud seintele pragude tekkimist.

Meil on:

• Üle kuue aasta kogemust,
• Rohkem kui 300 rahulolevat klienti,
• Teostame töid kiirelt ja kvaliteetselt,
• Omame suut kogemustepagasit erinevate remonditööde tegemisel.

Kontakt:

+372 5866 3599
epakkal@gmail.com
Kontaktivorm!

Vaata meie tehtud töid: Tehtud tööd!


Krohvimise põhitõed

Välisseina krohvimisel tuleb valida krohvisegu, mis laseb veeauru läbi. Auru mitte läbilaskva materjali kasutamisel võib viimistluskihi alla tekkida vesi, mis põhjustab niiskuskahjustusi ja külmemeal perioodil ka külmakahjustusi. Kohvimine muutub üsna kiiresti koledaks, kui seda ei tehta 100% õigete töövõtetega. Erinevad niiskus- ja külmakahjustused viivad krohvikihi pragunemiseni ja kiht võib aluspinnast lahti lüüa. Turul on ka paljud universaalsed tooted, mis ei pruugi aga soovitud tulemust anda ning lõppkokkuvõttes kaotad oluliselt kvaliteedis. Kõik ebatasasused aluspinnas tuleb eelnevalt täita ning vajadusel lihvida. Peale seda tuleb aluspind puhastada tolmust. Kruntimine on kauakestva tulemuse saavutamiseks kohustuslik samm. Ilma kruntimata võib krohvisegu kuivada erineva kiirusega ning seetõttu jääb lõpptulemus triibuline või laiguline. Korralikult ettevalmistatud aluspinna korral piisab üldjuhul ühest krohvikihist, millesse surutakse armeerimisvõrk ning seejärel kantakse lõppviimistlusena selle peale dekoratiivkrohv või fassaadivärv.
Viimistlusmaterjalide valikul tuleb kasutada tuntud, usaldusväärsete krohvisegude ja fassaadivärvide valmistajate tooteid, mis on mõeldud spetsiaalselt viimistletava pinna jaoks. Dekoratiivkrohvid erinevad tavakrohvidest, kuna nende eesmärk on pinnale erikujulise katte loomine ning töödeldava pinna ilmastikukindlaks muutmine. Nagu ka nimi ütleb, on tegemist peamiselt dekoratiivsel eesmärgil kasutatava krohvitüübiga. Dekoratiivkrohv on ideaalne viimistlusvahend nii sise- kui välitingimustes, sest nakkub aluspinnaga hästi ning sellega on võimalik viimistleda paljusid erinevaid pindu. Nad on tehtud erinevatest materjalidest ning neid leiab igasugustes värvitoonides. Selline krohv on isikupärane ning aitab luua omalaadne tulemuse. Dekoratiivkrohvi abil on võimalik luua erinevaid kujundeid ja ornamente nii seintele kui lagedele.

Vali enda jaoks sobiv krohv

Dekoratiivkrohvi materjalide valikus on silikoonkrohv, mis on hea lahendus nii välis- kui ka sisetööde teostamiseks, sest sellel on suurem veeauru läbilaskvus, niiskuskindlus ning see on väga vastupidav. Silikoonkrohv on elastne ning pind jääb tolmu ja vett hülgav. Samuti on valikus dekoratiivkrohv armeerimiskiududega, mille eeliseks on erakordne vastupidavus füüsiliste ja mehhaaniliste mõjutuste vastu, mille tagajärjel on murenemise ja pragunemise võimalus nullilähedane. Krohvimine silikoon- või dekoratiivkrohviga sobib ideaalselt näiteks fassaadi kaunistamieks. Õigesti valitud, aluspinnaga sobiv krohv annab aastakümneid värksena ja pragudeta püsiva tulemuse. Välisfassaadi krohvimisel kokku hoides ei pruugi saavutatav tulemus jääda ilus ning kvaliteetne. Oskamatult tehtud töö võib juba paari nädalaga hakata välimust kaotama ning pragunema. Vali kindlasti kvaliteetsed materjalid ning oskuslik tööline. Siinkohal tuleb Sulle hea meelega appi Remont OÜ. Meie spetsialist teab täpselt, kuidas krohvimine õigesti teha, et see paari aastaga pragunema ja mõranema ei hakkaks.

Krohvimistööd teeb ära Remont OÜ

Krohvimine ja selle lõpphind sõltub suuresti erinevatest faktoritest nagu teostatavad tööd, materjali maksumus, ajagraafik ning kokkulepped kliendiga. Küsimuste korral on kõige lihtsam võtta meiega ühendust, sedasi saab meie spetsialist olukorra üle vaadata ja anda enda hinnang, mis lahendus Teie olukorras kõige paremini sobiks. Pärast seda oleme valmis tegema hinnapakkumise koos projekti ja planeeritava ajakavaga. Võtke ühendust juba täna ning usaldage enda krohvimistööd professionaali kätte!


Warning: Undefined variable $post_description in /data01/virt72323/domeenid/www.remontou.ee/htdocs/wp-content/themes/remontou/single.php on line 47

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja