Tapeetimine

Tapeetimine ja töö nüansid

Tapeetimine võib esialgu tunduda üsna lihtne töö ning tihti on inimestel arusaam, et kõige olulisem ülesanne tapeetimise juures on ilusa tapeedi valik. Ometi on selle töö juures palju nüansse, millest kogemata tapeedi panija mööda võib vaadata ning mistõttu tulemusega pärast rahul ei olda. Ise tehes tuleb arvestada ka sellega, et tapeetimiseks vaja palju erinevaid tööriistu, mille kõigi soetamine võib lõpuks kalliks maksma minna.

Tapeetimise olulised eeltööd

Tapeetimine mis on tehtud korrektselt jätab toas puhta ja korraliku mulje. Kuid selleks, et ilus tulemus oleks võimalik, peavad eeltööd tehtud olema. See tähendab, et alustada tuleb eelmise tapeedi eemaldamisest, mis olenevalt tapeedist võib osutuda katsumuseks. Kuna tavaliselt esineb seintel ka pragusid ja muid ebatasasusi, tuleb tihti ette võtta ka seinte armeering, pahteldus, kruntimine ja muu taoline. See tagab ühtlase aluspinna, mis on eeldus korrektse lõpptulemuse saavutamiseks. See ei ole oluline mitte ainult esteetilise poole pealt, vaid tagab ka pikaaegse kvaliteedi ning ei lase juhtuda ebameeldivustel, näiteks tapeedi nurgast koorumine.

Kas palgata meister?

Tapeetimine on tänu oma lihtsusele ja võimaluste valikule tihtipeale üks parimaid alternatiive, kui on kavas ette võtta korteri remont. On palju erinevaid tapeete, näiteks pabertapeet, vinüültapeet, fliistapeet jne. Olenevast mis ruumiga tegeletakse, on sellele vastavalt oluline valida õige tapeet. Tapeetimine, mis ei ole tehtud kogenud meistri poolt, võib enda kvaliteedi poolest vajaka jääda ning on olulised aspektid, millest võidakse mööda vaadata. Näiteks tuleks töö ajal proovida ruumis hoida optimaalset temperatuuri ning aknad ja uksed töö ajaks kinni hoida, vältides sedasi tuuletõmmet. Seega võib tapeetimine osutuda keerulisemaks, kui esialgu planeeritud. Seetõttu võib olla hea mõte võtta endale appi spetsialist, kes tagab ilusa, kvaliteetse ning kiire töö. Hind sõltub ruumi suurusest, eripärast, tapeedi valikust ning vajaminevatest töödest. Võta meie spetsialistiga ühendust ja loo enda unistuste kodu juba täna!

Remont OÜ teostatud töödest saab ka lähemalt lugeda Interjööri artiklist

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja