Vundamendi ehitus

Maja algab korralikust vundamendist. Seetõttu ei ole see koht, kus kokku hoida ning töö peab olema tehtud erilise hoole ja kvaliteediga. Vundamendi ehitus on üks olulisimaid töid maja ehitamisel, sest see on konstruktsioon, mis maja kannab. Kui see ei ole kvaliteetselt ja hoolikalt ehitatud, kannatab seetõttu terve ülejäänud maja. Kindel vundament tagab selle, et maja püsib korralik ja turvaline veel pikki aastakümneid. See on investeering maja tulevikku. Lisaks pikale elueale tagab korralik vundament ka hoone sooja- ja ilmastikupidavuse. Enne kui vundamendi ehitus ja sellega kaasnevad tööd saab ette võtta, tuleb teha erinevad kaevamised ja muud ettevalmistavad pinnasetööd. Kõige sellega aitab Sind Remont OÜ!

Meil on:

• Üle kuue aasta kogemust,
• Rohkem kui 300 rahulolevat klienti,
• Teostame töid kiirelt ja kvaliteetselt,
• Omame suut kogemustepagasit erinevate remonditööde tegemisel.

Kontakt:

+372 5866 3599
epakkal@gmail.com
Kontaktivorm!

Vaata meie tehtud töid: Tehtud tööd!


Erinevad vundamenditüübid

Vundamendi ehitus ja selle töö ettevõtmine nõuab suure hulga erinevate masinate ja tööriistade hankimist, mis kõik kokku peaaegu alati lähevad kallimaks maksma kui professionaali palkamine. Lisaks vajavad vundamendiga seotud tööd erialateadmisi ja varasemat kogemust. Võib juhtuda, et kui otsustatakse vundament ise ehitada või tellida see inimestelt, kellel ei ole piisavalt teadmisi ja oskusi, võib maja hakata lisaks muule ka nihkuma ja vajuma, mis hiljem toob oluliselt rohkem kahju kui koheselt korraliku töö tegemine. Enamlevinud vundamendi tüübid on plaat-, lint-, vai- ja postvundament. Tänapäeval ehitatakse kõige rohkem just plaat- ja lintvundamenti. Enne vundamendi rajamist tuleb krundil teostada põhjalik pinnaseuuring, et veenduda selle struktuuris ja kandevõimes. Pinnasest sõltub suuresti ka vundamendi tüüp ja ehituse maksumus. Edasi toimub projekteerimine, kus võetakse arvesse ehitatava hoone koormuse ja pinnase kandevõime.

Plaatvundament

Plaatvundament sobib ideaalselt ühekordsete elamute vundamendiks, kus pinnase asendamise ning täitmise mahud pole suured. Plaatvundament on vastupidav ning ei vaja kuigi suuri kaevetöid. Põrandaplaat valatakse ühtlaselt raudbetoonist, tagades hoone raskus kandumise ühtlaselt suurele pinnale, mis omakorda vähendab maja konstruktsiooni deformeerumist. Enne ehituse algust valmistatakse ette pinnas. Selleks eemaldatakse kogu suurem taimestik ja huumuskiht. Pind tasandatakse kruusa või killustikuga ning tihendatakse liivaga. Seejärel looditakse pind, misjärel saab hakata paigaldama plokke. Oluline on, et kõik plokid on omavahel täielikult loodis. Seejärel paigaldatakse põrandaalune soojustus. Järgneb plaatvundamendi betoneerimine. Betoneerimiseks tellitakse spetsiaalne pumbaga betoonimikser. Betoneeritud plaatvundamenti kasutatakse ka oma loomulikul kujul näiteks garaaži või tööruumi põrandana. Samuti sobib soojustatud betoonpõrand hästi industriaalstiilis sisekujundusega. Vundamendi soojustamise kohta loe lähemalt siit: https://remontou.ee/outside/vundamendi-soojustus/.

Lintvundament

Enimlevinud vundamenditüüp Eesti on just lintvundament. Seda eelkõige selle universaalsuse tõttu – lintvundament sobib pea igale majale. Materjalidena kasutatakse tavaliselt just raudbetooni, kiviplokke ning ka paekivi. Vundament jääb külmumispiirist allapoole ning vajab vastupidavuse tõstmiseks kindlasti väga head soojustust. Kuigi materjal iseenesest ei vaja suuri kulutusi, teeb lintvundamendi kalliks just töömahukus, mis seotud peamiselt kaevetöödega. Kogemuste ja teadmistega professionaali abil on töömahukas vundament võimalik rajada ka mõistlike kuludega. Materjalidena kasutatakse raudbetooni, kiviplokke ning paekivi. Nii nagu enamike ehitusprojektide puhul, on just planeerimine kõige olulisem osa protsessist. Lintvundamendi jaoks kraavide kaevamine on kogu ehitustöö kõige mahukam osa. Seetõttu peavad kõik mõõdud ja nurgad olema õigesti väljaarvestatud ja paika kandud. Vundamendi ehitus on nii lint- kui ka plaatvundamendi puhul väga keeruline ning vajab ülimat täpsust ja hoolsust.

Vundamendi ehitus võta Remont OÜ-st

Remont OÜ professionaalne töömees on kvalifitseerunud ehitama mitmeid erinevaid tüüpe vundamente – olgu selleks plaatvundament, postvundament või lintvundament. Ehitustööde hind sõltub suuresti hoone ja vundamendi tüübist, suurusest, pinnasest ning muudest asjaoludest. Lintvundament vajab suuri pinnase ettevalmistusi, kuid on Eestis levinud ning sobib pea igale majatüübile, mis ei asu liiga vajuval pinnasel. Pehmele pinnasele sobib paremini plaatvundament, kuid on veidi keerulisem ja seetõttu ka kulukam. Postvundament sobib hästi väiksematele ehitistele nagu terrass, suvila või kasvuhoone ning seda peetakse üheks kiireimaks ja lihtsaimaks vundamendiks. Siiski võib postvundamendi puhul olla oht, et külm kergitab pinda või paneb selle liikuma. Ärge tehke järeleandmisi enda pere ja kodu turvalisuse arvelt ning laske enda maja vundament ehitada oma ala professionaalil! Kirjutage meile ja leiame koos parima võimaliku lahenduse Sinu majale!


Warning: Undefined variable $post_description in /data01/virt72323/domeenid/www.remontou.ee/htdocs/wp-content/themes/remontou/single.php on line 47

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja