Vundamendi ehitus

Vundamendi ehitus on üks olulisimaid töid maja ehitamisel. Vundament on konstruktsioon, mis maja kannab. Kui see ei ole kvaliteetselt ja hoolikalt ehitatud, ei saa ka ülejäänud töö korralikult olla. Kindel vundament tagab selle, et maja püsib korralik ja turvaline veel pikki aastakümneid. Enne kui vundamendi ehitus ja sellega kaasnevad tööd saab ette võtta, tuleb teha erinevad kaevamised ja muud ettevalmistavad pinnasetööd.

Vundamendi ehitus ja selle töö ise ette võtmine nõuab suure hulga erinevate masinate ja tööriistade hankimist, mis kõik kokku peaaegu alati lähevad kallimaks maksma kui professionaali palkamine. Võib juhtuda, et kui otsustatakse vundament ise ehitada või tellida see inimestelt, kellel ei ole piisavalt teadmisi ja oskusi, võib maja hakata lisaks muule ka nihkuma ja vajuma, mis hiljem toob rohkem kahju kui koheselt korraliku töö tegemine.

Vundamendi ehitus on möödapääsmatu töö enda maja ehitades. Oma maja on võimalik ehitada täpselt selliseks nagu unistustes nähtud, tehes see omanäolisemaks kui tavapärased elamud või tüüplahendused. Ehitamise ning enda kõige parema võimaliku kodu loomise juurde käivad ka remonditööd, mille kohta võib lugeda siit kuid selleks, et oleks võimalik enda maja ehitada, tuleb alustada vundamendist. Kuna vundament on maja alus, peab see olema tehtud kvaliteetselt ja hoolikalt.

Remont OÜ professionaalne töömees on kvalifitseerunud ehitama mitmeid erinevaid tüüpe vundamente – olgu selleks plaatvundament, postvundament või lintvundament. Vundamendi ehituse hind sõltub suuresti hoone ja vundamendi tüübist, suurusest ning muudest asjaoludest. Lintvundament vajab suuri pinnase ettevalmistusi, kuid on Eestis levinud ning sobib pea igale majatüübile, mis ei asu liiga vajuval pinnasel. Pehmele pinnasele sobib paremini plaatvundament, kuid on veidi keerulisem ja seetõttu ka kulukam. Postvundament sobib hästi väiksematele ehitistele nagu terrass, suvila või kasvuhoone ning seda peetakse üheks kiireimaks ja lihtsaimaks vundamendiks. Siiski võib postvundamendi puhul olla oht, et külm kergitab vundamenti või paneb selle liikuma.

See, milline vundamendi ehitus Teie hoonele kõige paremini sobib, oleneb mitmest erinevast asjaolust ning kõige lihtsam viis õige vundamendi kasuks otsustamiseks on konsulteerida meie professionaalse ehitusmehega, kes saab Teiega koos plaanid läbi arutada ja vajadusel nõu anda. Ärge tehke järeleandmisi enda pere ja kodu turvalisuse arvelt ning laske enda maja vundament ehitada oma ala professionaalil! Kirjutage meile ja leiame koos parima võimaliku lahenduse ja vundamendi Teie majale!

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja