Vundamendi soojustus

Maja algab vundamendist. Kui vundament on tehtud ebakvaliteetselt või kiirustades, siis kannatab terve maja. See hõlmab endas ka vundamendi õiget soojustamist. Ilma korrektselt soojustamata tekib maja alla külmasild, mistõttu on sooja hoidmine oluliselt raskendatud. Vundamendi soojustus on tähtis osa vundamendi ehituse käigus tehtud töödest, kuid seda saab vajadusel teha ka hiljem. See on töö, mida iseseisvalt teha on ülimalt raske, sest tegemist on väga spetsiifilise tööga, mis vajab erialaseid teadmisi. Just seetõttu on kasulik vundamendi soojustuseks palgata oma ala professionaalid, kes teavad, kuidas teha töö kiiresti ja korralikult.

Meil on:

• Üle kuue aasta kogemust,
• Rohkem kui 300 rahulolevat klienti,
• Teostame töid kiirelt ja kvaliteetselt,
• Omame suut kogemustepagasit erinevate remonditööde tegemisel.

Kontakt:

+372 5866 3599
epakkal@gmail.com
Kontaktivorm!

Vaata meie tehtud töid: Tehtud tööd!


Vundament kui potentsiaalne külmasild

Vundamendi soojustus ning tehtud töö kvaliteet on eriti oluline meie kliimas, kus valdav osa aastast on märg ja külm. Karmides talvistes olukordades on ebameeldivatest kahjustustest pääsemiseks ja sooja kodu saavutamiseks korralik soojustus vundamendile kriitilise tähtsusega. Kui see töö ei ole korralikult tehtud, võivad sellel olla halvad tagajärjed, halvimal juhul võivad vundamenti tekkida ka suured praod. Korralikult soojustamata vundamendi puhul tekib majja suur külmasild, mis laseb soojust välja. Seetõttu kulub elamise soojana hoidmiseks kõvasti rohkem aega, energiat ja seeläbi ka raha. Mugava ja mõnusa kodu eelduseks on soe tuba, kuhu end käreda pakase eest talvel peita. Korralikult soojustamata maja puhul tuleb ahju pidevalt kütta, sest kogu soe õhk pääseb majast välja ja tohutult energiat kulub sellele, et majas oleks ühtlane temperatuur.

Vundamenti võta soojustama professionaal

Vundamendi soojustus on tänapäeval aina enam kõne all seoses energia- ja soojusefektiivsuse saavutamisega, mis on väga oluline nii iseenda rahakoti kui keskkonna vaatepunktist. Soojustamata vundament on hoone üks kõige suurem külmasild, samal ajal kui korralikult soojustatud vundamendiga on küttearved minimaalsed. Soojustamata vundament ei põhjusta mitte ainult külmi põrandaid ja kuluta palju raha küttele, vaid sedasi tekib vundamendile ka niiskus ja hallitus, mis võib ülejäänud hoonesse edasi levida. Samuti võib nii vundament praguneda ja maja hakata seetõttu vajuma. See tähendab, et korralikult soojustamata vundamendil võivad olla väga negatiivsed tagajärjed terve maja heaolule. Vundamenti soojustades tuleb teha erinevaid töid, mis on suuremahulised ning nõuavad spetsiaalseid masinaid ja tööriistu, mille ostmine ja rentimine on üsna kallis.

Otsustades vundamendi soojustus jätta enda teha, võib lisaks kalliste tööriistade ja masinate ostmisele või rendile tekkida ka muid probleeme. See on spetsiifiline töö mis vajab erialaseid teadmiseid ja varasemat kogemust. Valede materjalidega või ebakorrektsete töövõtetega vundamenti soojustades viskad raha lihtsalt tuulde, sest kui vundamenti tekib külmasild, siis seda hiljem parandada on oluliselt kallim ja keerulisem, kui kohe korralikult ja professionaalselt teostatud töö eest maksmine. Remont OÜ spetsialist omab vundamendi soojustusega suurt kogemustepagasit ning tänu sellele teostab tööd võimalikult kiirelt, kliendi jaoks mugavalt ja korrektselt. Remont OÜ peale võid olla kindel, sest profesionaalselt tehtud töö ei vaja hiljem lisainvesteeringuid ning võid olla kindel, et talvel püsib tuba soojana.

Soojustuse materjalid

Vundamendi soojustus on viimaste aastatega teinud läbi suure arengu. Kui varem oli peamine soojustusmaterjal penoplast, siis tänapäeval on lisandunud veel erinevad vahtpolüstüreenmaterjalid ja PUR-vaht. Lisaks soojustuse materjali valikule, tuleb veel arvestada hüdroisolatsioonitöödega, vastasel juhul ei aita mitte ükski materjal vundamenti korralikult soojas hoida. Ilma isolatsioonita pääseb niiskus vundamendi vahele ja külmemate ilmade puhul tekkinud vedelik jäätub ja paisub, mis viib üsna kiiresti vundamendi kahjustumiseni. Seega ei ole korralikud soojustamistööd vajalikud ainuüksi sooja hoimiseks, vaid üleüldise korrashoiu säilitamiseks. Põhjalikult ja professionaalselt teostatud soojustustööd tagavad edaspidi madalad küttekulud, mis on rõõmusõnum nii rahakotile kui ka meie kaunile keskkonnale. Vanema maja soetamisel või omamisel ei ole vaja muretseda – vundamenti saab vägagi edukalt soojustada ka juba olemasoleva maja puhul.
Tihtipeale kardetakse, et vundamendi soojustamine võib olla väga kallis ja ei teata ebakvaliteetse töö tagajärgi. Reaalsuses aga sõltub töö hind ja ajaraamistik enamasti hoone ja pinnase tüübist, soojustusviisist ja -materjalist ning kliendi soovidest. Võtke julgelt ühendust meie spetsialistiga, kes võtab arvesse Sinu soove ja koostöös leiame lahenduse, mis sobib just Sinu kodule. Üheskoos liigume väiksemate küttearvete ja keskkonnasõbralikuma elu suunas!


Warning: Undefined variable $post_description in /data01/virt72323/domeenid/www.remontou.ee/htdocs/wp-content/themes/remontou/single.php on line 47

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja