Vundamendi soojustus

Vundamendi soojustus on ideaalis osa vundamendi ehituse käigus tehtud töödest, kuid seda saab edukalt teha ka hiljem. Kuna vundament on maja konstruktsioon, on see ka üks kõige olulisem asi maja juures ning määrab selle, kui kaua maja püsti seisab, siis on nii vundamendi ehitus kui ka selle soojustus kriitilise tähtsusega. Just seetõttu on kasulik vundamendi soojustuseks palgata oma ala professionaalid, kes teavad, kuidas see töö teha kiiresti ja korralikult.

Vundamendi soojustus ning tehtud töö kvaliteet ja korrektsus on eriti oluline meie kliimas, kus suur osa aastast on märg ja külm. Karmides talvistes olukordades on ebameeldivatest kahjustustest pääsemiseks ja sooja kodu saavutamiseks korralik soojustus vundamendile kriitilise tähtsusega. Kui see töö ei ole korralikult tehtud, võivad sellel olla halvad tagajärjed, halvimal juhul võivad vundamenti tekkida ka suured praod.

Vundamendi soojustus on tänapäeval aina enam kõne all seoses energia- ja soojusefektiivsuse saavutamisega, mis on väga oluline nii iseenda rahakoti kui keskkonna vaatepunktist. Soojustamata vundament on hoone üks kõige suurem külmasild, samal ajal kui korralikult soojustatud vundamendiga on küttearved minimaalsed. Soojustamata vundament ei põhjusta mitte ainult külmi põrandaid ja kuluta palju raha küttele, vaid sedasi tekib vundamendile ka niiskus ja hallitus, mis võib ülejäänud hoonesse edasi levida. See tähendab, et korralikult soojustamata vundamendil võivad olla väga negatiivsed tagajärjed.

Vundamenti soojustades tuleb teha erinevaid töid, mis on suuremahulised ning nõuavad spetsiaalseid masinaid ja tööriistu. Otsustades vundamendi soojustus ise teha, võib lisaks kalliste tööriistade ja masinate ostmisele või rendile tekkida ka muid probleeme. Remont OÜ spetsialist on vundamendi soojustusega kogenud ning tänu sellele teeb kiire ja korrektse töö, teostades projekti jooksul kõik vajalikud ülesanded korrektselt, olgu selleks penoplasti paigaldust, tsementkiusplaadi paigaldus või krohvimine.


Tihti võivad inimestel olla arusaamad, et professionaali palkamine vundamendi soojustus võib olla kulukas. Reaalsuses aga sõltub töö hind ja ajaraamistik enamasti hoone ja pinnase tüübist, soojustusviisist ning kliendi soovidest. Võtke julgelt ühendust meie spetsialistiga, kes Teie eelistusi ja hoone eripärasusi arvesse võttes üheskoos Teiega kõige parema valiku leiab!

Vaata tehtud töid
Võta meiega julgelt ühendust ja arutame asja